Gry karciane a pobudzenie umysłu

Gry karciane to jedne z najstarszych, ale i najlepiej wpływających na nasz umysł rozrywek. Stanowią wręcz perfekcyjny przykład zabawy, która łączy się z nauką. Co więcej, gry tego typu sprawią satysfakcję osobom w każdym wieku oraz o różnych zainteresowaniach. Obecnie rynek gier jest tak rozbudowany, że dostępne są na nim produkty wyróżniające się wieloma poziomami trudności i skomplikowana treści. Dlaczego wciąż warto stawiać na gry karciane? Jakie kategorie takich gier okażą się najciekawsze?

Gry karciane to zabawa dla wszystkich

Gry karciane sprawiają tak dużą satysfakcję, bo opierają się, jak większość gier, na rywalizacji. Ta z kolei pobudza w naszych organizmach adrenalinę, która zachęca nas do kontynuowania czynności. Dlaczego jednak tak dużo mówi się o tym, że gry karciane pobudzają nasz umysł? Dlatego, że wymagają od nas nieustannego myślenia i skupienia uwagi na określonych czynnościach. Co więcej, gry oparte na zapamiętywaniu pewnych schematów, odkrywaniu połączeń i przewidywaniu ruchów doskonale ćwiczą naszą pamięć długoterminową. To między innymi z tego powodu, gry karciane polecane są nie tylko maluchom (co pozytywnie wpływa na rozwój ich kreatywności i wyobraźni), ale przede wszystkim starszym osobom i emerytom zmagającym się z demencją starczą.

Nauka planowania i wytyczenie celów

Co jeszcze oferują gry karciane? W prosty sposób uczą nas, jak planować kolejne kroki oraz przewidywać to, co może się stać. To świetne narzędzie do pobudzenia w nas zmysłu analitycznego. W przypadku osób cierpiących na zaburzenia uwagi i koncentracji także polecane jest regularne korzystanie w czasie wolnym z gier karcianych różnego typu. Do najpopularniejszych produktów tego typu należą klasyczne karty, ale i tak zwane czarne historie, czyli zagadki kryminalne, które (na podstawie zawartych na karcie podpowiedzi) zobowiązani jesteśmy rozwiązać. Dużą popularnością cieszą się też typowe łamigłówki, kalambury czy zabawy w skojarzenia, w których musimy znaleźć dwa takie same obrazki.

About the Author

You may also like these